21 Nisan 2019, Pazar

DENİZLİ'DE DEPREM ŞOKUNU YAŞAYAN VATANDAŞLAR PERİŞAN..

21 Mart 2019, Perşembe 00:23

     


KUZEYEGEHABER-Denizli’nin Acıpayam ilçesinde dün sabah saat 09.34’te meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde kırsal kesimde bir çok ev yıkıldı. 

 

Deprem sonrası vatandaşlar sokaklara çıkarak beklemeye devam etti. Evi yıkılan vatandaşlara Kızılay tarafından kumanya verilirken, bölgede kaymakamlık ve belediye çalışmalarını sürdürüyor. AFAD, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri de oluşabilecek olumsuzluklara karşı depremin etkili olduğu bölgelerde hazır bulunduruluyor.

 

Depremde hasar gören mahallelerden Uçarı Mahallesi’nde 15 evin yıkıldığı, 20 evin ise hasar aldığı bildirildi. Yıkılan evlerde eşyaların dışarıya kadar devrilerek sürüklendiği gözlendi. Mahallede bir kişinin yaralandığı bilgisine ulaşılırken, evleri yıkılan vatandaşların halen o anların etkisinde olduğu görüldü.

 

Mahalle Muhtarı Serkan Aydın, mahallelerinde 15 evin kullanılamayacak derecede yıkıldığını 20’ye yakın evin de hasar gördüğünü kaydetti. Depremde mahallede sakinlerinden Ayşe Arslan isminde bir kadının yaralandığını belirten Aydın, "Yaralının sağlık durumun iyi. Hastanede tedavi olup geri geldi" diye konuştu..

  
Son Eklenen Haberler