21 Mart 2019, Perşembe

BAŞHEKİM YANGINLA İLGİLİ KONUŞTU..

16 Mart 2019, Cumartesi 00:20

     


KUZEYEGEHABER-Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bugün çıkan yangınla ilgili Başhekim Prof. Dr. Mustafa Emiroğlu açıklama yaptı. Emiroğlu şunları söyledi ;

 

"Bugün öğleden sonra saat 13.00 civarlarında, ana binada; yani A blok giriş katındaki elektrik trafosu nedeniyle, nedeni bilinmeyen bir şekilde yangın çıkmıştır. Bu yangın neticesinde, hastanenin giriş katından itibaren yoğun bir duman kaplamıştır. Acil, hızlı bir şekilde itfaiyeye haber verildi. İtfaiye 10-12 dakika içerisinde müdahale ederek şu an itibariyle elektrik trafosundan kaynaklanmış olan yangın durdurulmuştur"

 

"992 yataklı bir hastane burası ve oldukça büyük yoğun bir hasta yükü var, hastalar var. Bütün bunları şu anda yönetiyoruz. A blokta elektrikler gittiği için servislerin bir kısmını tasfiye etmek zorunda kaldık. Yaklaşık olarak 250-300 hastayı tasfiye ettik. Ameliyathanelerimiz devam ediyordu onları durdurduk. Şu an itibariyle hiçbir hastamızda ölüm meydana gelmemiştir. 

 

Hiçbir yaralanan şu an itibariyle yoktur ve şu an için yangın durduğu için duman tahliyesi yapılmaktadır. Hastanede kendi olanaklarımızla ve özel müdürlüğümüzün desteğiyle bu hastalara hastane içerisinde ve komşu hastanede yer bulma çabası içerisindeyiz.." 
Son Eklenen Haberler