21 Nisan 2019, Pazar

SON DAKİKA ! "YARIN MAZBATAYI VERMEMEK İÇİN SAYIMI ENGELLEDİLER ! "

14 Nisan 2019, Pazar 21:29

     


KUZEYEGEHABER-İstanbul'un Maltepe ilçesinde sayım durdu. Sayımın durmasının gerekçesi ise AKP ve MHP'li temsilcilerin tutanaklara imza atmaması.

 

CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş'ın aktardığına göre; Maltepe Seçim Kurulu şu an konuyla ilgili toplantıda.

Barış Yarkadaş'ın Maltepe'den aktardıkları şöyle;

 

"Maltepe'deki SAYIM DURDU. Çünkü; YSK'nın yazılı talimatına rağmen; memurlar, AKP ve MHP'li temsilciler tutanaklara imza atmıyor diye imza atmayacaklarını söylüyor. Oysa ki; YSK'ya göre hakimler ile CHP ve SP temsilcilerinin imzası yeterli. Maltepe Seçim Kurulu şu an toplantıda.

 

AKP-MHP, Maltepe'deki sandıkların tümünü saydırarak değişik bir sonuç almayı planlıyordu. Sonuçlar istedikleri gibi çıkmayınca bu kez de sayım bitmesin diye hakimlerin tutanaklarına imza atmıyorlar. Memurlar da kendilerini baskı altında hissediyor. İktidar halka meydan okuyor.

 

AKP ve MHP, İlçe Seçim Kurulu'nun oluşturduğu son 10 sayım istasyonunun saydığı 300 sandığın yeniden sayılmasını istiyor. Bunun anlamı 800 sandığı geçen sayım işleminin yeniden 500'lere dönmesi... Oysa ki; engelleme olmasa sayım bu gece bitecek, yarın mazbata verilecekti.." 
Son Eklenen Haberler