21 Nisan 2019, Pazar

9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Toplantısı Yapıldı..

13 Şubat 2019, Çarşamba 11:56

     


KUZEYEGEHABER-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) basın bildirisi yolladı. TALSAD'ın bildirisinin içeriği şöyle;

 

"10-11 Ekim tarihlerinde CNR Expo Center'da gerçekleştireceğimiz 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu'nun Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu Toplantıları yoğun katılımla, 9 Şubat Cumartesi günü yapıldı. 

 

Sabah kahvaltıyla başlayan toplantı, Assan Alüminyum Genel Müdürü ALUS'09 Yürütme Kurulu Başkanı Göksal Güngör'ün açılış konuşmasıyla devam etti. METEM Koordinatörü Hüseyin Savaş'ın ALUS'09 sunumunun ardından TALSAD Genel Sekreteri Erol Metin moderatörlüğünde, bu yıl ilk kez uluslararası düzeyde gerçekleştireceğimiz Sempozyumu daha başarılı ve daha etkin hale getirebilmek için değerli ALUS'09 Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu üyelerinin görüşleri alındı. 

 

Sıfır Atık, endüstri 4.0, inovasyon, dijitalleşme, geri dönüşüm, savunma sanayi, otomotiv sektörü, üniversite-sanayi işbirliği  konuları toplantıda öne çıkan başlıklar arasında yer aldı. Toplantı boğaz manzaralı mekanda yenilen öğle yemeği ile son buldu.

 

Sempozyum, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu kez tam bir Uluslararası Sempozyum olarak düzenlenecektir. Sempozyum, aynı tarihlerde Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan ALUEXPO Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşecektir.." 
Son Eklenen Haberler