23 Mart 2019, Cumartesi

SERTEL ;CHP İZMİR'DE HİÇ BİR İLÇE'Yİ İYİ PARTİYLE PAYLAŞMAMALI"

13 Ocak 2019, Pazar 01:31

     


KUZEYEGEHABER-AKP ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin durumunu değerlendiren Atila Sertel Millet İttifakından İYİ Parti’nin İzmir'den ilçe istemesine dair de ilginç bir açıklama da bulundu.


"8 İLÇENİN ADAYLARI DAHA ÖNCE AÇIKLANABİLİR"

CHP ile İYİ Parti arasındaki temaslara değinen Sertel, “Genel merkez bu konuda uğraş veriyor. Adaylar belirleniyor sanıyorum. Bizde olmayan 8 ilçe ilk olarak söz konusu. İYİ Parti bazı ilçelerde adaylık istiyor. Bana sorarsanız CHP hiçbir ilçeyi İzmir’de İYİ Parti ile paylaşmamalı. CHP’li adaylar tüm ilçelerde seçimlere girmeli, İYİ Parti destek vermeli.

 

İzmir CHP’nin kabul gördüğü ve benimsendiği simge bir kent. Burada CHP’li adaylarla yürünmeli.  Nasıl Balıkesir’de CHP Ahmet Akın’ı ilan etmesine rağmen geri çekti ve birçok yerde İYİ Parti’yi destekledi.

 

Buradan Müsavat Dervişoğlu’nun kulaklarını çınlatıyorum. Lütfen müdahil olsun. Çünkü Müsavat Dervişoğlu İzmir’i karış karış bilenlerden biridir. Genel Başkan Meral Akşener’i bilgilendirsin. İzmir’de CHP’li adaylarla seçime gidilsin. Bunu istiyoruz. Bunu halk istiyor” diye konuştu.. 
Son Eklenen Haberler