19 Nisan 2019, Cuma

SARP KURAY, EMEKLİ-SEN KARŞIYAKA ŞUBESİ'NİN KONUĞUYDU..

12 Şubat 2019, Salı 20:31

     


KUZEYEGEHABER-68 kuşağının önemli isimlerinden Sarp Kuray CHP'ye katıldıktan sonra; "Yerel seçimler öncesi Sol'da birlik" konulu söyleşilere katılıyor.

 

Kuray bu bağlamda Emekli-Sen Karşıyaka Şubesinin düzenlediği söyleşiye katıldı. Kuray söyleşi de özetle şunları söyledi.

 

"Sol, şanlı bir kavgadır. Bu kavgayı verenler büyük bedeller ödemiştir. Ben de bedel ödeyen arkadaşlarınızdan biriyim. 15 yılım zindanlarda geçti, 12 yıl sürgün yaşadım.  Sol olarak başarılı olamadık. Bugün CHP'de olmak bir zorunluluktur. Ben CHP'ye gelirken bir makam pazarlığı yaparak gelmedim. "Biz sokağı örgütlemeye talibiz" diyerek geldim. 

 

Bu partinin tabanında ciddi bir birikim ve enerji var. Bunu Sol'la harmanlayıp CHP'yi bir "direniş üssüne" dönüştürerek bu gerici, karanlık kuşatmayı püskürtebiliriz. Tarih, CHP'ye ve CHP'nin dışındaki demokrasi güçlerine bir sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumlulukla hareket ederek asgari müştereklerde buluşmak bir zorunluluktur. 

 

Kuvayı Milliye damarını genişletmek zorundayız. Atatürk, Kuvayı Milliye ruhuyla Türkiye'yi harmanlamış ve bir araya getirmiştir. Partinin bütünlüğünü de bozmadan bu yapıyı geliştirmek zorundayız çünkü başka bir mevzi kalmadı.

 

Biz yüzde 30'a sıkışmış falan değiliz. Bu ülkede Mustafa Kemal'i seven ve sahip çıkanların oranı yüzde 70'tir. Bunu unutmayın, yeter ki örgütleyin. Adalet yürüyüşünün son bulduğu İstanbul'da beş milyon insan ayağa kalkmıştır.." 
Son Eklenen Haberler