19 Nisan 2019, Cuma

EMEKLİ-SEN, YENİ BİR YAPILANMAYA GİDİYOR..

12 Şubat 2019, Salı 00:17

     


KUZEYEGEHABER-DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası yeni yapılanmaya gidiyor. Geçtiğimiz gün Ankara'da bir araya gelen Emekli-Sen Şube Yönetimleri, geçiş sürecinde MYK olarak görev yapacak olan yönetimi belirledi.

 

Toplantı da alınan karara göre, 6 ay içinde genel kurula gidilecek, bu süreçte eski yönetimden hiç kimse görev almayacak. Geçmişte Petrol-İş Ankara Şubesinde İdari Sekreter olarak görev almış olan Cengiz Yavuz genel kurula kadar 9 kişilik bir yönetim kurulunun (MYK) başında genel başkan olarak görev yapacak. 

 

Emekli-Sen'in kurucu genel başkanı Veli Beysülen yeni yapılanmaya ilişkin şunları söyledi ;

 

"Uzun süren ulusal ve uluslararası hukuk mücadelesi boyunca, başkanlık görevini onurla yaptığım, tüm baskılara ve kapatma kararına inat  örgütün her kademesinde görev yapan yol arkadaşlarımla birlikte, emeklilerin insanca yaşama mücadelesini inatla verdiğimiz, DİSK Emekli-Sen'in bu mücadelesinin yeni ve daha ileri bir evreye geçiş sürecinde bayrağı kendilerine devretmekten onur duyduğum ve bir nefer olarak daima yanlarında  olmaktan şeref   duyacağım, sayın Genel Başkan Cengiz Yavuz ile MYK üyesi arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. 

 

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ! YAŞASIN EMEKLİ-SEN! YAŞASIN DİSK !" 
Son Eklenen Haberler