19 Nisan 2019, Cuma

7 BİN BEKÇİ ALIMINA İLİŞKİN SON GELİŞME..

11 Şubat 2019, Pazartesi 00:02

     


KUZEYEGEHABER-Polis Akademisi Başkanlığı tarafından İl Emniyet Müdürlüklerine 7 bin bekçi alımına ilişkin bir yazı gönderildi.

 

2018 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine giriş sınavı sonrasında 7 Ocak 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığına bağlı eğitim kurumlarında meslek içi eğitim başlayacağından dolayı asil ve yeteri kadar yedek olarak belirlenen adaylara yönelik planlama yapılan il emniyet müdürlükleri tarafından 3 Aralık 2018 tarihinden itibaren Sağlık Raporu İşlemleri kısa sürede tamamlandıktan sonra Sağlık İşleri Daire Başkanlığına gönderilecek ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından da söz konusu raporların 6 Ocak 2018 tarihine kadar sonuçlandırılması istenilmiştir.

 

7 Ocak – 1 Mart 2019 tarihi arasında Polis Akademisin bağlı eğitim kurumlarında eğitim verilecektir. Gönderilen yazıya göre 10 bin bekçi alımı için süreç 7 bin bekçi alımına ilişkin eğitim başladıktan sonra yani 7 Ocak'tan sonra başlayacaktır.

 

81 İLE DE BEKÇİ ALINACAK..

Bunun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bekçi alımları hakkında değerlendirmelerde bulunarak Türkiye genelinde tüm illere bekçi alımı yapılacağını belirtti.. 
Son Eklenen Haberler