23 Mart 2019, Cumartesi

FOÇA'DA, 1 TON SKUNK'UN ELE GEÇİRİLDİĞİ OLAYIN PERDE ARKASI..

11 Ocak 2019, Cuma 20:06

     


KUZEYEGEHABER-İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 1 tona yakın skunkun (genetiği değiştirilmiş esrar) ele geçirildiği, aralarında bir binbaşının da bulunduğu 11 zanlının gözaltına alındığı operasyonun ayrıntıları belli oldu.

 

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Avrupa'dan Türkiye'ye uyuşturucu getirileceği bilgisine ulaşan Emniyet ekipleri, işi planlayan şüphelileri 6 aya yakın bir süre takibe aldı.

 

Deniz yoluyla Foça'ya getirilen uyuşturucu kamyonete yüklenerek Aliağa'da bulunan iş yerine daha sonra da Foça'daki bir tatil köyündeki villaya götürüldü. Uyuşturucunun bir bölümü ise sevkiyat için ticari araca aktarıldı.

 

Polis ekipleri, tatil köyüne yerleşen uyuşturucu şebekesini havadan drone ile izleyerek takip etti. Uyuşturucunun başka adreslere sevk edileceği yönündeki bilgi üzerine villaya operasyon yapıldı.

 

Operasyonda, aralarında Hakkari Çukurca İlçe Jandarma Komutanı görevinde bulunan bir binbaşının da bulunduğu 11 zanlı yakalandı. Villa ve ticari araçta yapılan aramada yaklaşık bir ton skunk ele geçirildi. Jandarma komutanı binbaşının sevkiyat sırasında nüfuzunu kullanarak meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmeyi planladığı, buna karşılık komisyon aldığı iddia edildi.


Operasyon kapsamında 3'ü Suriye vatandaşı 4 yabancı uyruklu da gözaltına alındı. Yabancı uyrukluların, emniyette verdikleri ifadelerinde, zanlılar tarafından hamal olarak kullanıldıklarını, yükleyip indirdikleri malzemenin uyuşturucu olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi.. 
Son Eklenen Haberler