19 Nisan 2019, Cuma

EYT'LİLER ANKARA'DA DESTAN YAZIYOR !

10 Şubat 2019, Pazar 15:20

     


KUZEYEGEHABER-Seslerini duyurabilmek için bir çok yerde toplanıp eylem yapan EYT'liler bu kezde Ankara'da bir araya geldi.

 

Yurdun her bir yanından yüzlerce otobüs ve özel araçla geldikleri Ankara'da, Sabah 09:30' da onbinler olarak Aslanlı Yolu doldurup, Anıtkabir'de büyük kurtarıcının manevi huzuruna çıktılar. Emeklililkte Yaşa Takılanlar (EYT) Anıtkabir'den sonra Nazım Hikmet Kültür Merkezine yürüdüler.

 

2007 yılında yapılan 1650 kişi kapasiteye sahip salon EYT'lilerin çok küçük bir bölümünün girişiyle doldu. Hıncahınç dolan salonun dışında kalan onbinler içeride yapılacak konuşmaları beklemeye başladı. Şenay'ın "Gel Kardeşim, Elini ver bana" şarkısıyla coşan kalabalık aralarında bulunan büyük çoğunluğu CHP ve İyi Partili milletvekilleriyle, bağımsız milletvekili Erhan Usta'nın anons edilmesini alkışlarla karşıladılar.

 

"Emeklilik hakkımız, söke-söke alırız" sloganını hep birlikte seslendiren EYT'liler Genel Başkan Gönül Boran Özüpak'ın konuşmasını ilgi ve coşkuyla dinlediler.

 

Özüpak, "Dik dur eğilme, EYT seninle sloganları arasında konuşmasına şöyle başladı ;

"Söz veriyorum, bu dik duruşu hep birlikte sergileyeceğiz. Tek başımıza hiç bir şeyiz, birlikte her şeyiz, sonuna kadar. 

 

Özüpak, "EYT Seninle Gurur Duyuyor" sloganına, bende sizlerle gurur duyuyorum deyip elini sallayarak konuşmasına şöyle devam etti ; "Güzel Ankara, güzel Türkiye, Türkiye Cumhuriyetinin beşiği, sarsılmaz kalesi olan başkent, Türkiyeyi yaşanmaya değer kılan vefakar, cefakar emekçi kardeşlerim, değerli vekillerim hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyor, hoşgeldiniz diyorum.

 

İl-il dolaşarak yaptığımız her toplantı da birleşip adeta bir çığ gibi büyüdük ve nihayet başkentimize kavuştuk. Bu soğuk kış gününde Ankara'yı içimizdeki ateşle ısıtmak, sorunumuzu ilgililere anlatmak için onların en yakınında ve yanıbaşlarında toplandık. Türkiye'nin bir çok yerinden seslendik, bu kez burada onlara en yakın yerden haklılığımızı haykırıp sesimizi duyuracağız. Çünkü vatanın evlatları, ülkenin kalbinde mağduriyetlerini haykırırken ilgisiz kalınmayacağını biliyorum."

 

Özüpak konuşmasının ilerleyen bölümlerinde, sorunumuzu duyurmak için bizimle birlikte olan tüm siyasi parti temsilcilerine teşekkürü borç biliyorum ifadesinde bulundu.

 

Boran'dan sonra, Dünden-Bugüne EYT kitabının yazarı gazeteci-yazar Erdinç Ozan konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi. Ozan kitabı yazma nedenini anlattıktan sonra EYT'lilere haklı davalarında sonuna kadar destek vereceği vaadinde bulundu. 

 

EYT'lilerin  büyük Ankara buluşması yapılan konuşmalar ve atılan sloganlarla devam ediyor..

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık, telefon ve açık hava

  
Son Eklenen Haberler