19 Mayıs 2019, Pazar

İZMİR'DE ESKİ BİR UÇAK, SINIF HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜP OKUL BAHÇESİNE KONULDU..

9 Aralık 2018, Pazar 00:37

     


KUZEYEGEHABER-İzmir'de özel bir eğitim kurumu, Airbus A-310 model bir kargo uçağını THY'den satın aldı. Okulun bir öğrencisinin "okul bahçesinde uçak olsun" fikrinden yola çıkarak uçuş ömrünü tamamlayan uçak alındıktan sonra okul bahçesine yerleştirilerek öğrencilerin derse girdiği bir sınıfa dönüştürüldü.

 

İçine 20 bilgisayar kurulan uçakta, robotik kodlama ve yazılım ile İngilizce dersleri işleniyor. Derslik fonksiyonunun dışında kütüphane olarak da hizmet veren uçakta okuma bölümü oluşturuldu. Öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmesi için bir de uçuş simülatörü konulan uçakta çocuklar, simülatörde İzmir üzerinde bir tur attıktan sonra okulun bulunduğu yere dönüyor.

 

Uzunluğu yaklaşık 47, kanat genişliği ise 44 metre olan uçağın 5 bin metrekarelik bahçeyi doldurduğunu söyleyen Müdür Özkaya, birkaç aylık çalışmadan sonra da hava aracının içini öğrencilerin faydalanacağı şekilde hazırladıklarını söyledi.

 

Çocukların okuma alışkanlığı kazanmalarını önemsediklerini vurgulayan Özkaya, bunun için de uçakta kütüphane ve okuma alanı oluşturduklarını belirtti..

 

 

Alıntı-Webtekno 
Son Eklenen Haberler