19 Mayıs 2019, Pazar

BÜYÜKŞEHİRDEN, HEM ÜRETİCİYE HEMDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK..

5 Aralık 2018, Çarşamba 13:11

     


KUZEYEGEHABER-İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyacı olanlara yardım etmeye devam ediyor. Geçen yıl 40 bin aileye gıda yardımında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl sayıyı 55 bin 600'e çıkardı. 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce 40 bin aileye dağıttığı gıda paketlerinden bu yıl 15 bin haneye daha ulaştırıyor. Dar gelirli vatandaşlar için hazırladığı gıda paketleri sayesine binlerce ailenin yüzü gülüyor. Elleri, kolları paketlerle dolu Büyükşehir personelini kapıda karşılayan vatandaşlar, dillerinden "duayı" eksik etmiyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ikinci kez dağıtılan paketlerdeki tüm ürünleri tarım kooperatiflerinden alıyor. Yardım paketlerine konulmak üzere satın alınan zeytinyağı Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve S.S. Gödence Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde, bal İzmir İli  Arı Yetiştiriciliği Birliği’nde, peynir ürünleri S.S İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, çay Of Özçay Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde, zeytin ise Bergama İlçe Merkez i Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde üretiliyor.

 

 Büyükşehir Belediyesi böylece, hem ihtiyaç sahiplerine hem de bölge üreticisine ciddi destek sağlıyor.. 
Son Eklenen Haberler