21 Mart 2019, Perşembe

SKYNET AKTİF OLDU !

14 Mart 2019, Perşembe 02:00

     


KUZEYEGEHABER-Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram'a ve Facebook'a erişim sorunu yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre Instagram'da; gönderiler yüklenmiyor, ana sayfa yenilenmiyor ve hesaplara giriş gerçekleştirilemiyor.

 

Türkiye dahil İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Pakistan, Hollanda, ABD, Lübnan, Singapur, Mısır, Brezilya, Almanya, Bahreyn, Gürcistan ve daha birçok ülkede Instagram'da hiçbir işlem yapılamazken işin Facebook tarafında ise sadece paylaşımların yapılamadığı görülüyor.

 

Güncelleme 1:

An itibariyle WhatsApp üzerinden fotoğraf ve video göndermeyle ilgili herhangi bir işlem yapılamıyor. Bazı kullanıcılar sorun yaşamadıklarını iletiyorlar.

 

Güncelleme 2:

Facebook, Instagram ve Messenger, eş zamanlı olarak çökmeye başladı. Yetkililerden herhangi bir resmi açıklama hala bulunmuyor, ancak siber saldırı ihtimalinden şüpheleniliyor.

Güncelleme 3:

 

Facebook'taki paylaşım sorunları devamlılığını koruyor. Webtekno Facebook üzerinden gerçekleştirdiğimiz paylaşımlarımız da bu sebepten dolayı sekteye uğramış durumda. Instagram ve WhatsApp'da erişim yapan kullanıcılar da işlemlerini son derece yavaş gerçekleştirdiklerini ilettiler. 

 

Güncelleme 4:
I
nstagram, WhatsApp, Facebook ve Messenger uygulamalarındaki sorun bazı kullanıcılar için ortadan kalksa da işlemler çok yavaş gerçekleşiyor. Özellikle görsel içeriklerin yüklenmesi uzun sürüyor, WhatsApp'da görsel transferde sıkıntılar yaşanıyor. Facebook'un tüm uygulamalarında zaman zaman uzun süreşi kopukluklar yaşanıyor.  Sosyal medya devi, yaklaşık 2 saattir tarihinin en uzun soluklu erişim sorunuyla boğuşuyor.

 

Güncelleme 5:

Facebook internet sitesi, ana uygulaması, Instagram, WhatsApp, Messenger uygulamaları ve her birinin tarayıcı versiyonlarındaki aksaklıklar devam ediyor. Facebook hesabından çıkış yapan kullanıcılar, hesaplarına tekrar giriş yapmaya çalıştıklarında aşağıdaki mesajla karşılaşıyorlar:

 

"Facebook yakında geri dönecek."

 

Facebook gerekli bakım çalışmaları için şu anda kapalı durumda, bir kaç dakika için geri gelip kontrol edebilirsiniz.

 

Güncelleniyor... 
Son Eklenen Haberler