19 Mayıs 2019, Pazar

FORD İLE VW, GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR..

6 Aralık 2018, Perşembe 00:55

     


KUZEYEGEHABER-Son yıllarda, büyük otomobil üreticileri ortaklık anlaşmaları yaparak farklı konseptlere imza atıyorlar. Renault-Nissan gibi hisse bazında birleşmelerin yanı sıra, bazı otomobil firmaları da ürettikleri parçaları iki farklı markanın farklı modellerinde kullanmak üzere anlaşıyorlar.

 

Amerikan devi Ford ile Avrupa'nın önde gelen otomobil üreticisi Alman VW firmalarının iş birliği yapacağı fısıltıları sektör içinde uzun zamandır dolaşıyordu. Senenin başlarında aralarında bir mutabakat antlaşması da imzalayan iki dev şirket, ortaklıklarını tahmin edilenden de farklı bir yöne doğru taşıyabilecek gibi gözüküyor.

 

VW CEO'su Herbert Diess'un yaptığı açıklamaya göre, her iki şirket arasında olumlu şekilde ilerleyen kuvvetli pazarlıklar devam ediyor. Diess aynı zamanda çıkacak kararlar ile Amerikan otomobil endüstrisinin daha da kuvvetleneceğine işaret etti. Şirketinin ABD topraklarında ikinci bir montaj fabrikası da kuracağının haberi geldi. Anlaşmalar olumlu sonuçlanırsa, VW marka araçların üretimi hali hazırda az kullanılan Ford fabrikalarında üretilebilecek.

 

Anlaşmanın asıl hedefinde ise iki şirketin de hafif ticari araç piyasası için özellikle Avrupa'da daha fazla araç ve farklı modeller üretmek var..

 

 

Alıntı-Webtekno 
Son Eklenen Haberler