19 Mayıs 2019, Pazar

TOYOTA'NIN İNSANSI ROBOTU ŞOV YAPTI !

4 Aralık 2018, Salı 01:26

     


KUZEYEGEHABER-Bir zamanlar sadece filmlerde gördüğümüz robotlar, artık günlük hayatlarımıza dahil olmaya başladılar. Çok yakın gelecekte bir çok mesleğin yerini bile alacağı söylenen bu teknoloji harikası icatlar, gün geçtikçe daha da insanımsı bir hal alıyorlar.

 

Japon otomotiv devi Toyota ise geçtiğimiz günlerde tanıttığı sempatik, insanımsı robotu ile adeta gönülleri fethetti. Robot kablosuz bir şekilde 5G teknolojisi ile uzaktan kontrol ediliyor. Paylaşılan tanıtım videolarında da görüldüğü gibi, gerekli ekipmanları giyen insanın, gerçekleştirmiş olduğu hemen her hareketi, neredeyse anında yapabiliyor.

 

5G sayesinde çok hızlı bir kontrol mekanizmasına sahip olan insansı robotun, lego yapmak, top oynamak gibi aktivitelerde de son derece başarılı olduğu görülüyor..

 

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre, robot insanlık için de çok faydalı çalışmalarda kullanılabilir. Uzaktan hatasız ve hızlı kontrol edilebilme kabiliyetleri sayesinde, insanların ulaşamadığı yerlere ulaşarak, yangın, çevre felaketleri gibi doğal afetler sırasında faydalı işler çıkarabilir. Robotun bunların yanısıra sağlık sektöründe de yardımcı olarak kullanılabileceği belirtiliyor..

 

 

 

Alıntı-Webtekno 
Son Eklenen Haberler